Uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości 11 listopada 1918 r.

11 listopada  1918 r. – dzień odzyskania niepodległości. Dzień tak istotny w historii naszej ojczyzny.

Pamięć tamtych dni została przywołana w naszej szkole 8 listopada 2017 roku w czasie uroczystego koncertu i krótkiej inscenizacji. Można było poczuć choć trochę atmosferę tamtych dni, tego ducha patriotyzmu, który towarzyszył wszystkim działaniom Ignacego Paderewskiego. Przypomnienie, kim był i co robił dla odrodzenia Polski, pozwoliło przybliżyć ten wspaniały czas nadziei i radości.

Ignacy Jan Paderewski znany jako wirtuoz, który koncertował na największych scenach światowych, należał do ówczesnej elity. Dało mu to możliwość spotykania się z najważniejszymi politykami Europy i świata. Efektem także tych działań było powstanie państwa polskiego.

Ignacy Paderewski zasłużył się ojczyźnie, która po 123 latach Polska w końcu mogła cieszyć się niepodległością, a my dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju. 

Ten niezmiernie ważny dla każdego Polaka dzień  – 11 listopada, dzień odzyskania niepodległości  w czasie uroczystości szkolnej, przypomnieli uczniowie klasy pierwszej społecznej we współpracy z uczniami z klasy 2f, 2a oraz 1d pod kierunkiem Romualdy Kuśmierczyk, nauczycielki historii.

pomysł i przygotowanie  – Romualda Kuśmierczyk – nauczycielka historii

przygotowanie i wykonanie uczniowie V LO:

prowadzenie: Zuzanna  Nadolna klasa 1a

inscenizacja: Krzysztof  Włodarkiewicz, Mateusz Marciniak, klasa 1a

skrzypce: Maria Sikora, klasa 2a,

pianino – Albert Sobczak  – klasa 2f,

taniec (mazur, dumka): Julia Krzesińska klasa 1d wraz z partnerem Michałem Romaniukiem (gość ).

Posted in Wydarzenia.