Sukcesy geograficzne uczniów Poniatówki

OLIMPIADA GEOGRAFICZNA
W finałowych zawodach XLIV Olimpiady Geograficznej, które odbywały się w Zamościu,
tytuł laureata 3. miejsca uzyskał uczeń klasy 2A (społecznej),
tytuły finalistów uzyskało 2 uczniów klasy 3A (społecznej)  oraz uczeń klasy 3E (matematyczno-geograficznej).

ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
Laureat Olimpiady Geograficznej, uczeń klasy 2A,  uzyskał kwalifikacje do reprezentowania Polski w zawodach międzynarodowych:
XV Międzynarodowa  Olimpiada Geograficzna, która odbędzie się w Quebec City w Kanadzie w dniach 29 lipca – 13 sierpnia 2018 r.
V Olimpiada Bałtycka w Valmierze na Łotwie w dniach 25-29 czerwca 2018 r.

JUBILEUSZOWY KONKURS W RAMACH ROKU GEOGRAFII POLSKIEJ
Pięcioosobowa drużyna GeoPoniat, składająca się z uczniów klasy 1E, 2A i 2E,  pokonała 56 drużyn z trzech województw i wygrała Jubileuszowy Konkurs dla szkół ponadpodstawowych organizowanych przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Roku Geografii Polskiej. Konkurs trwał od października 2017 r. Etap finałowy odbył się 14 kwietnia 2018 r. w czasie obchodów Roku Geografii Polskiej.

DUCH, czyli Doroczny Uczynek Charytatywny w dniu 20 czerwca

Zbliża się kolejna edycja festiwalu DUCH, czyli Dorocznego Uczynku Charytatywnego, który odbędzie się w dniu 20 czerwca w budynku V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego przy ul. Nowolipie 8.  W tym roku społeczność szkolna zbiera na rehabilitację ciężko chorego Filipa  Mąkosy. Więcej informacji o potrzebnej pomocy dla Filipa na stronie: https://www.siepomaga.pl/filip-makosa

Harmonogram DUCH’a w dniu 20 czerwca 2018 roku

Harmonogram - imprezy charytatywnej Duch w dniu 20.06.2018 r.

Logo imprezy charytatywnej Duch

STRONA FESTIWALU DUCH NA FACEBOOKU