Nasz uczeń na Międzynarodowym Kongresie Młodych Chemików „YoungChem2018”

Od 10 do 14 października 2018 roku uczeń naszej szkoły Stanisław Kulczyk z klasy IIIC brał udział w Międzynarodowym Kongresie Młodych Chemików „YoungChem 2018” organizowanym w tym roku w Bydgoszczy. Uczestnikami tego wydarzenia byli głównie studenci. Kongres był okazją do nawiązania znajomości z chemikami z całego świata i zapoznania się z tematami ich badań. Oprócz młodych mówców na kongresie prelegentami byli m.in. chemicy o światowej sławie, tacy jak prof. Nuno Maulide z Uniwersytetu Wiedeńskiego czy prof. Valentine Nenajdenko z Uniwersytetu im. M. Łomonosowa w Moskwie. Stanisław Kulczyk, który reprezentował naszą szkołę, prezentował na sesji posterowej plakat pt. „Synteza analogów willardyiny”. Jego wyjazd był możliwy dzięki otrzymaniu pierwszej nagrody na podsumowaniu programu „Chemiczne staże badawcze dla młodzieży”. Zarówno program stażowy, jak i konferencja były organizowane przez Politechnikę Warszawską. Prezentowany plakat otrzymał na kongresie drugą nagrodę Jury i trzecią nagrodę publiczności.

 

Posted in Wydarzenia.