Obóz integracyjny klas pierwszych

W trzecim tygodniu września odbył się obóz integracyjny klas 1A i 1E. Te pięć intensywnych dni spędziliśmy na Suwalszczyźnie, w miejscowości Gawrych Ruda, nieopodal jeziora Wigry.


Zaraz po przybyciu na miejsce, zjedzeniu obiadu i przydzieleniu kwater, udaliśmy się na pierwszy spacer po okolicy, aby poznać położenie naszego ośrodka „Zatoka Uklei”. Do naszej dyspozycji były ogromne tereny zielone oraz obiekty sportowe i rekreacyjne. W związku z tym często spędzaliśmy aktywnie czas, grając w gry zespołowe, czy – mowa tu o osobach szczególnie ambitnych… – ćwicząc na porannych „rozruchach” z panią wicedyrektor i nauczycielką wychowania fizycznego Pauliną Wagner-Dziewulską.

Wybraliśmy się na wycieczkę rowerową w otoczeniu tych malowniczych krajobrazów, udaliśmy się do Muzeum Jeziora Wigry w Wigierskim Parku Narodowym, w którym dowiedzieliśmy się o miejscu naszego pobytu w kontekście geograficznym. Znacznie pomogło nam to na zajęciach z tego przedmiotu, na których rysowaliśmy plan batymetryczny jeziora. Mieliśmy także lekcje podstaw debatowania, na których odgrywaliśmy scenki związane z sentencjami cenionych filozofów oraz lekcje języka polskiego, na których pisaliśmy nowele w ramach naszej klasowej Dekameroniady. Grupowa praca przy tych ciekawych projektach niewątpliwie pomogła nam w integracji, angażując nas nie tylko podczas zajęć, ale również w czasie wolnym.

Integralną częścią naszych apeli wieczornych, podczas których podsumowywaliśmy każdy dzień wyjazdu, było wspólne śpiewanie hymnu szkoły oraz tańczenie belgijki. Dzięki tym tradycyjnym poniatówkowym aktywnościom szybko udzielił się nam duch szkoły.  

Posted in Wyjazdy krajowe.