Światowy Dzień Filozofii w Poniatówce

Z okazji Światowego Dnia Filozofii, który został ogłoszony przez UNESCO w tym roku 19 listopada,  uczniowie z koła debat oksfordzkich  przygotowali  z tej okazji liczne wydarzenia.  Przygotowania  obchodów w Poniatówce koordynowała Julia Hołub z kl. IIF,  zaś opiekę nad stroną merytoryczną  tego  wydarzeniem sprawował nauczyciel filozofii Piotr Matuszewski. W czasie Światowego Dnia Filozofii w Poniatówce odbyły się następujące wydarzenia: konkurs wiedzy filozoficznej, wystawa treści filozoficznych w formie komiksu  oraz  debata oksfordzka “Filozofia jest królową wszelkich nauk”.

Na większości przerw na “agorze” Poniatówki i na debacie oksfordzkiej pojawili się wybitni filozofowie  m.in. Gorgiasz z Leontinoi, Sokrates, Tomasz z Akwinu, John S. Mill, W. James, A. Schopenhauer,  F. Nietzsche, ks. J. Tischner, w których wcielili się uczniowie.

W 23 listopada nauczyciel filozofii Piotr Matuszewski ogłosił w czasie przerwy wyniki konkursu filozoficznego. Nagrody książkowe za udział w konkursie filozoficznym otrzymali: Aleksandra Komorowska z kl. 1C, Hanna Milewska z kl. 1D, Julia Kwiatkowska z kl. 2A oraz Michał Chmielnicki z kl. 1A. Nagrody książkowe dla wyróżnionych uczniów ufundowała Rada Rodziców działająca przy naszej szkole. Gratulujemy wyróżnionym uczniom i wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie i w całych uroczystościach.

Posted in Debaty oksfordzkie, Wydarzenia.