Uczniowie Poniatówki na konferencji naukowej “Odwilż 56”

20 maja 2016 r. klasa społeczna  IA  miała niezwykłą okazję brać udział w międzynarodowej konferencji naukowej “Odwilż ‘56” . Konferencja odbyła się pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, dr Adama Bodnara. Została zorganizowana przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Dom Spotkań z Historią z okazji mijającej w tym roku  60-tej rocznicy wydarzeń 1956 r. w Polsce, na Węgrzech oraz na świecie. Znakomici goście z Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Polski i  Węgier oraz z Rosji przedstawili swoją ocenę Odwilży ‘56 w kontekście zimnej wojny i kryzysów wewnętrznych w radzieckiej strefie wpływów. Konferencji towarzyszyło wyjątkowe spotkanie z córką Gustawa Herling-Grudzińskiego, Martą.

Autorką tekstu i zdjęć jest Pani Magdalena Frąckiewicz-Wiśnioch