Nagrody Prezydenta m. st. Warszawy dla laureatów olimpiad

Nagrody Pani Prezydent  m. st. Warszawy w dniu 6 czerwca 2016 r. o godz. 13 w  Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie dokonała wręczenia  nagród i dyplomów laureatom olimpiad przedmiotowych. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Biura Edukacji m. st. Warszawy oraz nagrodzeni uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkól ponadgimnazjalnych.
Spośród uczniów i absolwentów V LO zostali wyróżnieni:
Rafał Chrzan – uczeń klasy 3e w roku szkolnym 2015/2016 – laureat czterech olimpiad (Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania, Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiada Wiedzy o Bankach, Olimpiada Przedsiębiorczości)
Piotr Glinicki, uczeń kl. 2 E – laureat dwóch olimpiad  (Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania, Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej)
Julia Hołub 2F – laureatka Olimpiady Filozoficznej
Maciej Wójcik 1 E – laureat Olimpiady Wiedzy o Mediach
Nagrodę  Prezydenta m. st. Warszawy dla  V LO odebrała Pani Magdalena Pochylska – wicedyrektor liceum.
Wśród nagrodzonych nauczycieli VLO  znaleźli się Pan Piotr Matuszewski i Pan Kamil Olak
Po części oficjalnej uroczystości zebrani obejrzeli pokaz popularno-naukowy “Umysł przyłapany” o nietypowych aspektach postrzegania świata przez  ludzki mózg.