Strefa czytania w Poniatówce

Biblioteka Poniatówki włączyła się  w “Ogólnopolski Dzień Masowego Czytania” obchodzony w dniu 1 czerwca 2017 r. i zorganizowała akcję promocji czytelnictwa “Strefa czytania”. W  wydzielonej przestrzenie w hallu szkoły  w dniu 31 maja 2017 r. powstała strefa czytelnicza,  w której pojawiła się wystawa 60 nowości książkowych zakupionych do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w  bieżącym roku szkolnym. Większość tych książek została zakupiona na prośbę uczniów, który przedstawili swoje propozycje w ankietach sporządzonych przez Bibliotekę.

W strefie czytania  nauczyciel bibliotekarz Piotr Matuszewski przeprowadził lekcje biblioteczne dla uczniów klas IB, ID, IE, IF i IIA, IIC, IIE, podczas których uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie czytelniczym. Ponadto, w konkursie czytelniczym mogli brać udział wszyscy chętni na przerwach przez cały dzień. Wśród najlepszych prac zostaną rozlosowane nagrody, które będą wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Nauczyciele bibliotekarze dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy wzięli  udział w tym święcie czytania.

Posted in Biblioteka, Wydarzenia.