Sukces dwojga debatantów z V LO w polskiej edycji European Youth Debating Competition 2018

Dwoje uczniów V LO in. Księcia J. Poniatowskiego w Warszawie laureatami polskiej edycji European Youth Debating Competition 2018, która odbyła się w dniu 7 czerwca  na Politechnice Warszawskiej.

Temat tegorocznej debat brzmiał

„Living, learning, working and moving in Smart Cities of the future: with or without plastics and petrochemicals?” (Życie, nauka, praca i przemieszczanie się w inteligentnych miastach przyszłości – z udziałem petrochemii i tworzyw sztucznych czy bez?)

Uczeń klasy pierwszej chemiczno-fizycznej Adam Margas  został laureatem pierwszego miejsca, natomiast uczennica pierwszej klasy chemiczno-fizyczne Daria Różańska zajęła czwarte miejsce w polskiej edycji tego międzynarodowego turnieju.  Laureaci pierwszych trzech miejsc pojadą na międzynarodową  debatę do Wiednia w październiku 2018 roku. Reprezentację V LO  przygotował opiekun szkolnego koła debat oksfordzkich Pan Piotr Matuszewski.

Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunowi drużyny tego sukcesu!

Więcej informacji o debacie  na stronie

Posted in Debaty oksfordzkie, Wydarzenia.