DUCH 2018, czyli XIV Doroczny Uczynek Charytatywny

20 czerwca 2018 roku w Poniatówce odbyła się XIV edycja Dorocznego Uczynku Charytatywnego. Tegorocznym motywem przewodnim była Noc Świętojańska, dlatego cała szkoła wypełniła się kwiatami. Jak co roku, podczas festiwalu zbieraliśmy pieniądze na cel charytatywny. Tym razem wszystkie zebrane środki przeznaczyliśmy na rehabilitację 20-letniego Filipa Mąkosy.

W szkole mogliśmy posłuchać świetnej muzyki (na naszej scenie wystąpili: SOuLOVE, Karolina Prasał z zespołem, Lemon Party, Niedziela Handlowa, Couch Potatoes, Projekt Manhattan i Hygge), obejrzeć występy taneczne Pauliny Wróbel i Julii Krzesińskiej, spróbować szczęścia w loterii pełnej niespodzianek, skosztować przepysznych ciast i smoothie w kawiarence, a także powalczyć o wyjątkowe przedmioty na aukcji prowadzonej przez gwiazdy – Cyber Mariana i Kasię Dziurską. Za rekordową sumę 500 zł wylicytowano koszulkę Legii Warszawa z podpisami zawodników. W tym samym czasie w szkolnym ogródku odbywał się piknik rodzinny z grillem, dmuchańcami, malowaniem buziek, pokazami pierwszej pomocy oraz tańcem tradycyjnym i muzyką na żywo. Zwieńczeniem imprezy były występ Kabaretu Nauczycieli VLO, w trakcie którego nauczyciele  wcieli się  w postacie z bajek w nieco przewrotny sposób.

Podczas XIV edycji DUCHa zebraliśmy wspólnie 9347,91 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i zapraszamy za rok!

Autorką relacji z tego wydarzenia jest Natalia Sobolewska z kl. II C

Fotorelacja z wydarzenia na fanpage’u Festiwalu Duch