Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku o godzinie 10.00 odbyło się, poprzedzone mszą świętą w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 – roku jubileuszowego, w którym Liceum obchodzi 100-lecie istnienia. Uroczystość otworzył przewodniczący Samorządu Szkolnego Mikołaj Zduńczyk, oddając głos dyrektorowi dr. Mirosławowi Sosnowskiemu, który życzył uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły dobrego roku szkolnego oraz sukcesów na polu naukowym, sportowym i wychowawczym. Dyrektor podziękował za kilkuletnią współpracę pani mgr Magdalenie Pochylskiej, która zajmowała stanowisko wicedyrektora w latach 2012–2018 oraz poinformował uczniów, że funkcję tę od 1 września 2018 roku będzie pełnił mgr. Krzysztof Kuśmierczyk, nauczyciel chemii. Dyrektor przedstawił zebranym także nowych nauczycieli – dr Joannę Krzeszczakowską (chemia), mgr Justynę Zahorodną (biologia), mgr Paulinę Wagner-Dziewulską (wychowanie fizyczne). Następnie słowo do uczniów skierował przewodniczący Rady Rodziców, a zarazem absolwent Poniatówki, pan Mirosław Proppe. Uroczystości towarzyszyło oficjalne otwarcie nowego wejścia do szkoły, które zaprojektowali Anna Kolasińska-Kurek i Jarosław Kurek. W nowej aranżacji wykorzystano między innymi klasyczną cegłę barwioną bielą, fototapetę wykonaną ze zdjęć przedstawiających teren przedwojennego Muranowa oraz tabliczki z nazwiskami wybitnych wychowanków i poczet dyrektorów. Wstęgę trzymaną przez Dominika Ślęzaka i Cezarego Tarasiuka przecięli projektanci. W skład pocztu sztandarowego wchodzili: Mateusz Przychodzki (sztandarowy), Joanna Chodkowska (asysta),  Marta Solarz, uroczystość uświetnił Chór Poniatówki pod przewodnictwem Marty Olszewskiej – odśpiewano hymn państwowy i hymn szkoły.

Autorką zdjęć jest Róża Jastrzębska kl. III C