Trzech uczniów Poniatówki stypendystami Sapere Auso

Dnia 16 listopada 2018 r. w Kinie Atlantic odbyła się gala stypendystów m.st. Warszawy SAPERE AUSO.  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała 208 stypendiów uzdolnionym uczniom,   m.in. trzem uczniom V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego: Gabrielowi Flisowi, Szymonowi Widarskiemu oraz Sebastianowi Wiśniewskiemu. Uroczystość, którą prowadził Artur Wolski– nauczyciel i animator kultury, rozpoczęła się  o godz. 11:00  od przemówienia  wiceprezydenta Warszawy Włodzimierza Paszyńskiego.  Następnie zgromadzeni obejrzeli wspólnie  film dokumentalny pt. „Dlaczego jesteśmy kreatywni?” w reżyserii Hermanna Vaske. Głównym motywem  filmu była próba odpowiedzi na  tytułowe pytanie, które reżyser zadał w ciągu 30 lat kilkudziesięciu znanym ludziom, m.in  Dalajlamie, Quentinowi Tarantino, Stephenowi Hawkingowi i Umberto Eco. Następnie  projekcja oraz jej przesłanie zostały omówione przez przybyłych dyrektorów i uczniów  warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. O 13:00 wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy, a  uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Autorzy tekstu: Gabriel Flis 1b, Sebastian Wiśniewski 1d

Posted in Osiągnięcia, Wydarzenia.