Wyprawa uczniów i absolwentów na Dżabal Tubkal

W dniach 3-10 lipca 2019 grupa uczniów i absolwentów Poniatówki należąca do Grupy Szturmowej „Marian” zdobyła najwyższy szczyt Atlasu i północnej Afryki – Dżabal Tubkal (4167 m. n.p.m) oraz odwiedziła malownicze marokańskie miasta. Po udanej górskiej ekspedycji uczestnicy przemierzali wąskie uliczki mediny Marrakeszu, bawili się wieczorami na słynnym placu Dżama al-Fna, targowali na wielobarwnym i pachnącym egzotycznymi przyprawami suku, podziwiali kunszt lokalnej architektury i sztuki, poznawali kulturę Arabów i Berberów, a nawet próbowali posługiwać się językiem arabskim. Mieli również czas na relaks w pięknie położonej nad Atlantykiem i muskanej przyjemnymi powiewami morskiej bryzy Essaouirze. (Fot. Kamil Kozak, Aleksander Kurpias i Kosma Jagodziński)

Posted in Wyjazdy zagraniczne.