Laboratorium informatyczne dla uczniów VLO na Politechnice Warszawskiej

Co tydzień w piątek rano uczniowie klasy  matematyczno-fizycznej 1 B zamiast do Poniatówki udają się na Politechnikę Warszawską, gdzie uczestniczą w Laboratorium Informatycznym, które prowadzone jest przez wykładowców tej uczelni. Przez 2 godziny tygodniowo uczą się programowania w języku Visual Basic for Applications. Język ten umożliwia pisanie programów w programach pakietu Office, np. Excel, co pozwala na efektywniejsze wykorzystywanie ich zasobów. Oprócz nauki umiejętności programowania, która jest cenną umiejętnością na rynku pracy, to także szansa, by wykorzystać poznaną wiedzę w praktyce. To bez wątpienia wspaniała okazja, by nauczyć się czegoś wartościowego i przydatnego w przyszłości.

Konstanty Szczepański, klasa 1b