Informacja o stypendiach i zasiłkach szkolnych dla uczniów

Informacje o stypendiach i zasiłkach szkolnych dla uczniów dostępne są w stronie Biura Edukacji (w zakładce “Dla ucznia i rodzica” – Pomoc socjalna dla uczniów)

Ważne:
Od roku szkolnego 2020/2021 nastąpiły zmiany w udzielaniu stypendiów i zasiłków szkolnych. Najistotniejsze z nich to:

Wnioski należy składać w ośrodkach pomocy społecznej (OPS) właściwych ze względu na miejsce zamieszkania ucznia. OPSy również zajmą się ich rozpatrywaniem.

Następuje modyfikacja katalogu wydatków możliwych do sfinansowania w ramach stypendiów szkolnych. Dzięki temu świadczeniu możliwe będzie sfinansowanie:

– zakupu podręczników, które nie są udostępniane nieodpłatnie przez szkołę, lektur, encyklopedii, innych książek pomocnych w realizacji procesu dydaktycznego,

– zakupu komputerów stacjonarnych, laptopów lub tabletów,

– całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania, a także udział w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą.

Wypełnione wnioski należy składać lub przesyłać bezpośrednio do OPS w dzielnicy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania ucznia do dnia 15 września 2020 roku.