Współpraca V LO z Queen Hedvig Academy

Dzięki staraniom Dyrekcji VLO, Fundacji im. Księcia Józefa Poniatowskiego Wspomagania i Rozwoju Nowoczesnej, Rady Rodziców V LO została nawiązana współpracy z Queen Hedvig Academy. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły mają możliwość wzięcia udział w spotkaniach z wybitnymi naukowcami z czołowych uniwersytetów na świecie.

Spotkania z ekspertami odbywają się w formie online w każdą ostatnią środę miesiąca. Wykłady dotyczą różnych dziedzin naukowych – biznesu, nowych technologii, medycyny. Spotkania składają się z sesji głównej oraz sesji Q&A. Wszystkie webinaria prowadzone są w języku angielskim.

Do tej pory nasi uczniowie wysłuchali i spotkali się z takimi naukowcami jak:

• prof. James Barlow – profesor Technology and Innovation Management w Imperial College Business School w Londynie. Ekspert w dziedzinie innowacji w sektorze opieki zdrowotnej i jego branżach, który w swoich badaniach koncentruje się szczególnie na wprowadzaniu innowacji w technologiach, usługach i infrastrukturze zdrowotnej.
  • prof. Las Heras – profesor the Managing People in Organizations Department w IESE Business School.  Od 2019 roku pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Centrum Pracy i Rodziny. Z wykształcenia jest inżynierem przemysłowym, posiada tytuł MBA IESE Business School oraz doktorat z zarządzania biznesem Boston University.
  • dr Roland Stephan – dyrektor Centrum Strategii i Polityki Innowacyjnej. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w kierowaniu i zarządzaniu projektami w zakresie analizy polityki, planowania strategicznego i ewaluacji programów. Jego praca koncentruje się na projektowaniu i ocenie instytucji i programów w zakresie badań, rozwoju i innowacji.

Podczas następnego wykładu uczniowie będą mieli okazję wysłuchać prof. Josepa Valor –  profesor Information Systems and Information Technology oraz kierownikiem Indra Chair of Digital Strategy w IESE Business School. Otrzymał tytuł doktora w dziedzinie Operations Research w MIT oraz tytuł doktora habilitowanego  w dziedzinie Medical Engineering w Harvard-MIT Division of Health Sciences and Technology.

Podczas sesji “Lessons that we have learnt from failures in the internet economy” opowie o gospodarce elektronicznej, między innymi skutkach stosowania pewnych modeli biznesowych.