Ślubowanie klas pierwszych w roku stulecia Poniatówki

Sprawozdanie z ślubowania pierwszoklasistów

W piątek 12 października 2018 r. w podniosłej atmosferze odbyło się ślubowanie klas pierwszych, połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Głos zabrał Pan Dyrektor dr Mirosław Sosnowski, który złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wyraził również swoją radość z powodu stulecia naszej szkoły. Życzenia  z okazji Dnia Edukacji Narodowej  złożyła także Pani Laria Koturbasz, wiceprezes Rady Rodziców.  Potem przemawiał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mikołaj Zduńczyk, który podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za ich ciężką pracę. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Po uroczystości oficjalnej nastąpiła część artystyczną. Mieliśmy okazję posłuchać naszego chóru pod batutą Marty Olszewskiej. Swój talent zaprezentowali również inni uczniowie naszej szkoły, którzy zagrali utwory na pianinie, skrzypcach, flecie oraz gitarze. Wszyscy uczniowie z podziwem wsłuchiwali się w melodie wykonywane przez ich kolegów.

Tegoroczne ślubowanie było wyjątkowe, ponieważ odbywało się w 100- letnią rocznicę powstania naszego liceum. Jesteśmy dumni, że możemy uczyć się w tej szkole i być częścią jej społeczności.

Alicja Czyż, Zofia Roszkowska i Michał Tomala  z  klasy 1B

Autorką zdjęć jest uczennica klasy 2A – Kinga Oziembło