Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

24 października 2019 roku uczniowie klas 2E uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Zajęcia były częścią siódmej edycji Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez  Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Uczniowie podzieleni na grupy stawili czoła kazusom prawnym, które były ilustracją przypadków będących przedmiotem codziennej pracy sądów. Zadaniem grup było znalezienie zgodnych z prawem rozwiązań, które następnie zostały przedstawione szerszej publiczności oraz poddane wnikliwej analizie przez dr hab. Adama Bodnara. Rzecznik Praw Obywatelskich przystępnym językiem tłumaczył uczniom zawiłości prawa, zwracając szczególną uwagę na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji. Uczniowie z zajęć wyszli bogatsi o nową wiedzę i dalszą chęć poszerzania kompetencji w zakresie prawa konstytucyjnego.

O działalności Rzecznika Praw Obywatelskich powstał film dla telewizji niemieckiej Rundfunk Berlin-Brandenburg, w którym został przedstawiony materiał filmowy ze spotkania z uczniami V LO.

Link na stronę Rundfunk Berlin-Brandenburg do filmu o Rzeczniku Praw Obywatelskich