Uczniowie VLO w Młodzieżowym Sejmiku Wojewódzkim!

Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego składa się z 51 radnych… z czego aż troje z nich jest uczniami Poniatówki! Hubert Maciejewski, Mikołaj Petryga oraz Julia Senator z klasy 2A wzięli udział w rekrutacji zorganizowanej przez Civis Polonus, w której nie tylko zmierzyli się z szeregiem pytań zadawanych przez jury, ale także musieli wyjść z własnymi pomysłami i inicjatywami.

Ostatecznie 12 grudnia 2019 roku złożyli uroczyste ślubowanie na ręce Marszałka Województwa Mazowieckiego – p. Adama Struzika oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego – p. Ludwika Rakowskiego i objęli mandaty Radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego I kadencji.

Jednak to nie koniec sukcesów – 20 maja 2020 roku Julia Senator została wybrana Rzecznikiem Prasowym MSWM!

O ich powołaniu Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego ukazał się artykuł  w miesięczniku “Mazowsze. Serce Polski”. Serdecznie im gratulujemy i życzymy powodzenia!

Fot. Dariusz Ossowski