Debaty oksfordzkie w Poniatówce

Zachęta do debaty

Koło Debat Oksfordzkich działające przy Bibliotece Poniatówki zorganizowało w dniu 8 maja debatę oksfordzką Ograniczenie wolności słowa w Internecie jest konieczne w celu przeciwdziałania mowie nienawiści.  W wyniku losowania ustalono, że tezy będzie broniła drużyna uczniów klas pierwszych w składzie: Maksymilian Gawron – pierwszy mówca, Julia Hołub – mówczyni druga, Maciej Kępczyński – mówca trzeci i Natalia Andrejuk – mówczyni czwarta. Natomiast stanowisko przeciwne wylosowała drużyna klas drugich w składzie: Maciej Kiliszek – mówca pierwszy, Michał Kuminiarczyk – mówca drugi, Witold Chyło – mówca trzeci i Jakub Wójcik – mówca czwarty. Marszałkiem debaty, który czuwał nad jej prawidłowym przebiegiem, był opiekun koła debat oksfordzkich p. Piotr Matuszewski. Debacie przysłuchiwali się uczniowie klas: IA, IC, IF i IIA.

Debata miała charakter otwarty i jej celem była popularyzacja ruchu debatanckiego w naszej szkole.

Koło Debat Oksfordzkich prosi o zgłaszanie propozycji tematów kolejnych debat  do opiekuna koła p. Piotra Matuszewskiego.

Posted in Debaty oksfordzkie, Wydarzenia.