Konkurs stypendialny Fundacji im. Ks. J. Poniatowskiego

Szanowni Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Okres pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i edukacji zdalnej był dla nas wszystkich czasem trudnym, w którym oprócz nowych wyzwań edukacyjnych mierzyliśmy się także z częściową utratą swoich pasji i ograniczeniami w rozwoju różnego rodzaju zainteresowań.

Ponowne podjęcie działań rozwijających nie tylko nas samych, ale także dających nowe umiejętności innym wymaga czasem bodźca zewnętrznego.

Wychodząc naprzeciw współczesnym problemom, a także w celu wzmocnienia przynależności do Społeczności „Poniatówki” Fundacja im. Księcia Józefa Poniatowskiego Wspomagania i Rozwoju Nowoczesnej Szkoły inicjuje program stypendialny mający na celu rozwijanie wśród uczniów V LO:

• kreatywności i pomysłowości,
  • twórczego poszukiwania i inspirującej współpracy z innymi,
  • umiejętności publicznego prezentowania własnych pomysłów,
  • kierowania własnym rozwojem i inwestowaniem w obszary zainteresowań, które wpływają inspirująco na grupę lub zespół,
  • umiejętności dzielenia się ze środowiskiem lokalnym tym, co pożyteczne.

Przyjmowanie wniosków/projektów stypendialnych rozpoczyna się już teraz – stypendia przyznawane będą od września 2021 roku (nowy rok szkolny)!

Nazwa działaniaTermin
Składanie wniosków stypendialnychdo 10 września 2021 r.
Etap 1: weryfikacja spełnienia wymogów formalnych do 17 września 2021 r.
Etap 2: ocena merytoryczna projektów do 24 września 2021 r.
Etap 3: prezentacja konkursowa projektów27-30 września 2021 r.

Szczegółowe warunki udziału w programie stypendialnym oraz regulamin konkursowy znajdują się w załączeniu!

Życząc sobie i Państwu, a przede wszystkim Uczniom, aby ten nowy projekt był kolejnym inspirującym wyróżnikiem Poniatówki dziękuję zarówno Radzie Rodziców jak i absolwentom Poniatówki za dotychczasowe udzielane szkole wsparcie i owocną współpracę.

Absolwenci zachęcają rodziców do dokonywania dobrowolnych wpłat na konto Fundacji im. Księcia Józefa Poniatowskiego Wspomagania i Rozwoju Nowoczesnej Szkoły:
26 1020 1068 0000 1202 0149 7866 – wszystkie środki będą przeznaczone na działalność statutową fundacji przekładającej się na rozwój szkoły.

W imieniu fundatorów stypendiów,
Dyrekcja V Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. J. Poniatowskiego w Warszawie