Święto Biblioteki Poniatówki

święto bibliotek

Biblioteka Poniatówki wraz  z uczniami z klasy IA i IC przygotowała liczne atrakcje z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który jest obchodzony w rokrocznie w październiku. Jednym z pomysłodawców koncepcji obchodów i osobą szczególnie zaangażowaną w akcję promocji biblioteki był uczeń klasy IA – Kamil Kozak.

MUZEUM BIBLIOTEKI

W dnia 12 i 13 października nauczyciele bibliotekarze przygotowali wystawę najcenniejszych książek ze zbiorów biblioteki Poniatówki. Uczniowie mogli zwiedzać tę wystawę przez dwa dni na wszystkich przerwach i po lekcjach.

TANIA KSIĄŻKA DLA KAŻDEGO

W dniach 12 i 13 października odbywały się targi bardzo taniej książki.  Większość książek była sprzedawana po dwa złote. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup nowych książek dla biblioteki szkolnej.

KONKURSY  CZYTELNICZE

Biblioteka Poniatówki we współpracy z uczniami zorganizowała trzy konkursy: konkurs wiedzy o książkach,  konkurs wiedzy o bibliotece  oraz konkurs wiedzy o literaturze. W związku z tym, że liczba nagród była mniejsza niż liczba poprawnych odpowiedzi, to o przydziale nagród zdecydowało losowanie, które odbyło się  w obecności wszystkich zainteresowanych w hallu szkoły. Dziesięć osób otrzymało nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców V LO im. ks. J. Poniatowskiego.

Dziękujemy za udział w naszej akcji i zapraszamy do częstego odwiedzania Biblioteki Poniatówki.

Posted in Biblioteka, Wydarzenia.