Debata szkolna – Szkoła bez ocen?

Invalid Displayed Gallery

W dniu 2 grudnia  2015 r. odbyła się debata szkolna, której teza brzmiała: “Szkoła bez ocen sprzyja uczeniu się”.

W debata została przeprowadzona w formacie  debaty oksfordzkiej, w  której uczestniczyły dwa pięcioosobowe zespoły. O  kwestiach oceniania dyskutowały ze sobą drużyny składająca się z reprezentantów  klas pierwszych i drużyny Koła Debatackiego działającego przy Bibliotece Poniatówki.

Przed debatą przeprowadziliśmy sondaż, w którym zapytaliśmy o zadanie uczestników tego wydarzenia. Za rezygnacją z dotychczasowego sposobu oceniania opowiedziało się 65 osób, natomiast za utrzymaniem obecnie stosowanej skali ocen 105 osób. Ponownie publiczność wypowiedziała swoje zdanie po wysłuchaniu argumentów – wyniki przedstawiały się następująco: za zmianą obecnego systemu oceniania opowiedziało się 69 osób, natomiast za jego utrzymaniem 101 osób. Widać, że dotychczasowy system oceniania ma liczne grono zwolenników ok. 59% uczestników, a zamiana byłaby mile widziana przez 41 % uczniów przysłuchujących się debacie o ocenianiu.

Jeśli macie propozycje innych tematów, o których warto, Waszym zdaniem, debatować, to prosimy o ich zgłaszanie do Samorządu Uczniowskiego i do opiekuna Koła Debatanckiego Pana Piotr Matuszewskiego.

Posted in Biblioteka, Debaty oksfordzkie, Wydarzenia.