Sukces ucznia Poniatówki w debacie Fundacji PlasticsEurope

Uczniowie Poniatówki  uczestniczyli w  konkursie debat Fundacji PlasticsEurope  –  „Czy wyobrażasz sobie przyszłość techniki i przemysłu bez paliw i tworzyw sztucznych?”

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Petrochemikaliów EPCA oraz Fundacja PlasticsEurope połączyły siły, aby promować w Europie  edukację w zakresie nauk przyrodniczych, techniki, inżynierii i matematyki, inaugurując nowy konkurs European Youth Debating Competition (www.eydc.eu) – serię debat uczniowskich organizowanych w dziewięciu krajach, których zwycięzcy wezmą udział w początkach października 2016 w debacie finałowej podczas 50 Jubileuszowego Spotkania Rocznego EPCA w Budapeszcie.

Głównym celem debat jest zwrócenie uwagi na znaczenie kształcenia w naukach ścisłych oraz na zrównoważony rozwój – dwa kluczowe elementy umożliwiające zarówno dalszy rozwój przemysłu i jak i utrzymanie konkurencyjności gospodarki europejskiej.

Polska debata uczniowska pt. „Czy wyobrażasz sobie przyszłość techniki i przemysłu bez paliw i tworzyw sztucznych?” odbyła się 31 maja br. w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

V LO reprezentowali:

Jula Hołub z klasy 2f

Adam Łaziński z klasy 1c

Wiktor Kolasiński z klasy 1c

Maciej Obrębski z klasy 1c

Piotr Toka z klasy 2c

Krzysztof Nowak z klasy 2c

Maciej Kępczyński z klasy 2c

Aleksandra Kądziela z klasy 2c

Michał Jastrzębski z klasy 2c

Antoni Dąbrowski z klasy 2c

Wśród zwycięzców debaty znalazł się Maciej Obrębski, który będzie reprezentował naszą szkołę w debacie finałowej, która odbędzie się  na początku października 2016 w Budapeszcie podczas 50 Jubileuszowego Spotkania EPCA, gdzie wspólnie ze zwycięzcami debat z 8 innych krajów dyskutować będą na tematy związane z przyszłością techniki, przemysłu chemicznego i tworzyw sztucznych