Letnia Szkoła Liderów Nauki Poniatówki Jabłonowiec 2016

Wzorem ubiegłych lat zainteresowani przygotowaniem do udziału w olimpiadach przedmiotowych chemicy, fizycy i matematycy naszej szkoły odbyli w terminie od 2.09 do 10.09.2016 obóz naukowy w Ośrodku Wypoczynkowym „Tęcza” w Jabłonowcu. Organizatorami obozu byli Pani prof. Anna Mazurkiewicz, Pani prof. Barbara Tarnowska i Pan prof. Krzysztof Kuśmierczyk.  W obozie wzięło udział 50 uczniów z klas drugich i trzecich.  Oprócz nauczycieli zajęcia na obozie prowadzili pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej: Pan prof. dr hab. Michał Fedoryński i Pani dr hab. Aldona Zalewska. Nieocenioną pomoc młodszym kolegom nieśli absolwenci V LO, laureaci poprzednich olimpiad przedmiotowych, obecnie studenci wyższych uczelni: Jakub Durka, Paweł Szczypkowski, Bartosz Wojno, Jan Wójtowicz i Michał Kiszel.
Warunki pracy na obozie były bardzo dobre. Ośrodek położony jest około 90 km od Warszawy, na terenie lasów brzozowo-sosnowych nad rzeką Okrzejką. Ośrodek  ten obejmuje  10 ha ogrodzonego lasu, w tym 2 ha wody i dodatkowo 2 ha boisk do piłki nożnej. Lokalizacja z dala od cywilizacji zapewnia spokój oraz stwarza doskonałe warunki do nauki i odpoczynku. Uczniowie byli zakwaterowani w 2- lub 3-osobowych pokojach z łazienkami. Każdy pokój miał oddzielne wejście i posiadał sypialnię, przedpokój, łazienkę oraz taras z ławami i stołem.
Wszystkim uczestnikom obozu życzymy sukcesów i trzymamy kciuki za wytrwałość w przygotowaniu do udziału w tegorocznych olimpiadach.

Plan zajęć chemików
Sprawozdanie chemików z przebiegu letniej szkoły nauki autorstwa Wiktora Kolasińskiego z klasy 2C

Posted in Wydarzenia, Wyjazdy krajowe.