Warsztaty historyczno-artystyczne w ramach projektu “Kocham Warszawę”

W dniu 21 listopada 2019 roku podczas lekcji uczniowie z grupy francuskiej z klasy I-ej B uczestniczyli w warsztatach historyczno-artystycznych organizowanych w ramach Projektu „Kocham Warszawę” realizowanego przez Fundację na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Projekt ten jest finansowany przez m.st. Warszawę – Biuro Edukacji. Celem głównym projektu jest rozwój zainteresowań związanych z historią Polski oraz zainteresowań artystycznych u dzieci i młodzieży z warszawskich szkół. Podczas warsztatu historycznego, młodzież dowiedziała się o roli ,jaką odegrała Konfederacja Warszawska z 1573 roku w kształtowaniu otwartości i tolerancji w dawnej Polsce. Spotkanie było prowadzone metodą interaktywną przez Mamadou Diouf. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach artystycznych, podczas których tworzyli szablony o tematyce historycznej i współczesnej, aby następnie odbijać je na tkaninie tworząc torby płócienne. Warsztatom towarzyszył pokaz slajdów na temat murali i street artu zaangażowanych społecznie. Uczestniczki i uczestnicy spotkania poznali zasady odbijania szablonów na tkaniny przy użyciu farb akrylowych i wałków dzięki prowadzącemu Dariuszowi Paczkowskiemu. Dziękujemy za wyjątkowe warsztaty prowadzącym i uczniom za zaangażowanie.