Wigilia w Poniatówce

20 grudnia o godz. 10.00 w holu szkoły rozpoczęła się tradycyjna wigilia szkolna. Uroczystość otworzyło przedstawienie świąteczne przygotowane przez uczniów klasy 2c pod opieką prof. Marianny Guzek i prof. Katarzyny Grąckiej. Następnie grupa uczniów – Maria Pilachowska, Zofia Barańska, Gabriela Chudzik, Maria Jankowska, Bartłomiej Banaszak, Mikołaj Petryga, Krzysztof Gil, Franciszek Grot – wykonała „O magnum misterium” hiszpańskiego renesansowego kompozytora Thomasa Luisa de Victorii. Fragment Ewangelii i słowo do zebranych skierował – ksiądz Grzegorz Perzyna. Życzenia świąteczno-noworoczne do społeczności poniatowszczaków skierowali także wicedyrektor mgr Krzysztof Kuśmierczyk, przewodniczący prezydium Rady Rodziców V LO p. Mirosław Proppe, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Stanisław Szumowski. Kolejnym punktem programu był koncert chóru szkolnego pod kierunkiem p. Marty Olszewskiej, uczniowie wykonali „Stop” w aranżacji Adama Kosewskiego, „Rocking around the Christmas tree”, kolędę „W żłobie leży” w aranżacji Marty Olszewskiej. Uroczystość w holu zamknęły jasełka połączone ze wspólnym kolędowaniem w wykonaniu uczniów klasy 2e pod opieką p. Katarzyny Dziewańskiej-Kowalczyk, wykonano kolędy: „Bóg się rodzi”, „Gdy śliczna Panna” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Następnie uczniowie rozeszli się do sal, w których odbyły się wigilie klasowe.
(fot. J. Kieniewicz)