Zbiórka w Poniatówce w ramach solidarności z Ukrainą

V Liceum Ogólnokształcące przy współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa przyłącza się do pomocy Ukrainie. Wsparcie jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, ale jednocześnie zapewni konkretną pomoc poszkodowanym na miejscu. Od jutra (1.03) na holu szkoły ustawione będą kartony, do których zbieramy najpotrzebniejsze dary rzeczowe:

Żywność długoterminowa: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/ owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

Środki opatrunkowe, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: gazy jałowe, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, środki przeciwbólowe nożyczki do opatrunków, latarki, baterie do latarek.

Wszystkich chętnych do wsparcia inicjatywy, zapraszamy do udziału w zbiórce. Akcja trwa do piątku (4 marca 2022 roku)

Więcej informacje o warszawskiej sieci pomocy dla Ukrainy na stronie Miasta Stołecznego Warszawy