Sukces uczniów Poniatówki w Konkursie European Youth Debating Competition w Krakowie

Uczniowie V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w dniu 21 maja 2019 r.  uczestniczyli w  konkursie debat Fundacji PlasticsEurope – EPCA  –  „Rethink, Reuse, Recycle: how would you shape a sustainable future with plastics and petrochemicals?”. Na reprezenatcję VLO składali się uczniowie klasy 1C, 1A i 2D.  Konkurs  w tym roku odbywał się Krakowie w Muzeum Armii Krajowej.

Organizatorami debaty są Europejskie Stowarzyszenie Producentów Petrochemikaliów (EPCA) oraz Stowaryzszenie Producentów Tworzyw sztucznych (PlasticsEurope), które organizują wspólnie debaty, aby  poszerzać wiedzę uczniów w Europie  w zakresie wykorzystania tworzyw sztucznych i petrochemikaliów w gospodarce odwołującej się do idei zrównoważonego rozwoju.  W tym roku odbyła się IV edycja konkursu European Youth Debating Competition,  na którą składa się cykl debat młodzieżowych organizowanych w siedmiu krajach Europy. Zwycięzcy tegorocznego polskiego finału konkursu wezmą udział w początkach października 2019 roku w debacie finałowej podczas Jubileuszowego Spotkania Rocznego EPCA w Berlinie.

Jury wysoko oceniło występ dwójki debiutantów z naszej szkoły, którzy zajęli czołowe miejsca w polskim finale konkursu:

Kamil Petryczkiewicz kl. 1C – I miejsce
Maja Cortinovis kl. 1A – II miejsce

Nasi laureaci, który debatowali w języku angielskim o zrównoważonym rozwoju,  będą reprezentować polskich uczniów w debacie finałowej konkursu w Berlinie.

Ponadto wielu innych uczniów naszej szkoły również zanotowało udany występ.

Opiekę merytoryczną nad debatantami sprawował Pan Piotr Matuszewski, opiekun koła debat oksfordzkich w Poniatówce. Ponadto opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowała także Pani Katarzyna Grącka.

Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów na finale konkursu w Berlinie.

Posted in Debaty oksfordzkie, Osiągnięcia, Wydarzenia, Wyjazdy krajowe.