EN DE FR

CERN i technologia – wycieczka do Szwajcarii i Niemiec uczniów z klas 4b i 4c

W dniach od 12 listopada do 16 listopada 2022 roku odbyła się wycieczka dla chętnych osób z klas 4b i 4c do Szwajcarii i Niemiec. Opiekę na uczniami sprawowali nauczyciele: Katarzyna Grącka, Barbara Tarnowska i Piotr Matuszewski. Motywem przewodnim wycieczki była nauka i technologia, dlatego to właśnie wizyty w CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych) Szwajcaria/Francji, Szwajcarskim Centrum Nauki Technorama w Winterthur oraz zwiedzanie fabryki samochodów firmy Audi w Ingolstadt były głównymi punktami programu. Ponadto program obejmował także zwiedzanie zabytków Bazylei, Berna (w tym dom Alberta Einsteina) i Genewy, a w Niemczech uczestnicy zwiedzali fabrykę Audi i Muzeum motoryzacji prowadzone przez tę firmę.