EN DE FR

XXIII Edycja Szlachetnej Paczki w Poniatówce!

Z radością informujemy, że Poniatówka po raz kolejny aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. W tym roku, w jej XXIII edycji, nasze działania skierowaliśmy na wsparcie rodziny Pani Kingi z okolic Ełku, która boryka się z trudnościami finansowymi uniemożliwiającymi zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej Poniatówki, udało nam się zebrać imponującą kwotę 4775 złotych. Zebrane środki pozwoliły na zakup niezbędnych artykułów, takich jak dwupiętrowe łóżko, kołdry, pościel, zimowe ubrania oraz prezenty dla dzieci Pani Kingi – Zuzi i Filipka. Ponadto, zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów spożywczych, szkolnych i środków czystości, w której każdy chętny mógł wziąć udział.

Chcielibyśmy wyrazić głęboką wdzięczność wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły, którzy wsparli tę inicjatywę. Wasza hojność i gotowość do pomocy udowodniła, że nasza społeczność stanęła po raz kolejny na wysokości zadania!

Szczególne podziękowania należą się również uczniom, którzy pomagali przy przygotowaniach, zakupach, pakowaniu i transporcie paczek. Byli to: Stefan Bronz, Grzegorz Bukowski, Dominika Burzyńska, Kalina Konarska, Aleksandra Maciążek, Jakub Mazur, Julia Młotkiewicz, Agata Parol, Michał Przeszlakiewicz, Barbara Stasiak, Zofia Świca i Hanna Werner, a także nauczycielom i pracownikom szkoły pomagającym przy organizacji całej zbiórki: p. prof. Aleksandrze Kozłowskiej, p. prof. Annie Banasiak, p. prof. Monice Sznajder oraz p. Izabeli Bandych

Akcję w tym roku koordynowali Róża Ciesielska z kl. 4D i Bartłomiej Dudek z  kl. 2C.