EN DE FR

Informacja o prowadzonej rekrutacji uzupełniającej do V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie w roku szkolnym 2022/2023

1. Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest do następujących oddziałów:

• 1A (prawna):
    • przedmioty rozszerzone: język polski, wiedza o społeczeństwie, geografia
      • I:język angielski – kontynuacja
      • II: język francuski – od podstaw lub język hiszpański – kontynuacja
    • przedmioty punktowane w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie, geografia
  • 1B (matematyczno-fizyczna):
    • przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka
      • II: język francuski – od podstaw lub język niemiecki – kontynuacja
    • przedmioty punktowane w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, fizyka, informatyka
  • 1C (chemiczno-fizyczna):
    • przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, chemia
      • II: język hiszpański – od podstaw lub język niemiecki – kontynuacja
    • przedmioty punktowane w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, fizyka, chemia
  • 1D (biologiczno-chemiczna):
    • przedmioty rozszerzone: matematyka, biologia, chemia
      • I. język angielski – kontynuacja
      • II. język niemiecki – od podstaw lub język niemiecki – kontynuacja
    • przedmioty punktowane w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, biologia, chemia
  • 1E (matematyczno-geograficzna):
    • przedmioty rozszerzone: matematyka, geografia
      • I. język angielski – kontynuacja
      • II. język francuski – od podstaw lub język niemiecki – kontynuacja
    • przedmioty punktowane w procesie rekrutacji: język polski, język angielski, matematyka, geografia
  • 1F (matematyczno-fizyczna):
    • przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka
      • II: język hiszpański – od podstaw lub język niemiecki – kontynuacja

2. Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest w oparciu o Regulamin Rekrutacji do V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie w roku szkolnym 2022/2023 z zachowaniem następujących terminów:

• od 1 do 3 sierpnia 2022 r. od 12.00 do godz. 15:00
    • Składanie dokumentów rekrutacyjnych i wniosków o przyjęcie w rekrutacji uzupełniającej odbywa się stacjonarnie, w budynku V LO.W rekrutacji uzupełniającej kandydaci nie wypełniają wniosku o przyjęcie w systemie elektronicznym.
  • 12 sierpnia 2022 r.
    • Komisje rekrutacyjne podają do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  • od 16 do 18 sierpnia od 12.00 do godz. 15:00
    • Kandydaci potwierdzają wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostali zakwalifikowani, przez złożenie:
      • oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
      • oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
      • potwierdzenie woli podjęcia nauki w V Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. J. Poniatowskiego w Warszawie (Kwestionariusz rekrutacyjny na rok szkolny 2022/2023).
  • 19 sierpnia br. do godz. 14:00
    • Komisje rekrutacyjne podają do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

3. Do komisji rekrutacyjnej V LO należy złożyć następujące dokumenty:

• Wniosek rekrutacyjny (podanie o przyjęcie do szkoły) potwierdzone własnoręcznym podpisem kandydata i co najmniej jednego rodzica lub opiekuna prawnego.
  • Kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej poświadczoną za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły podstawowej.
    • UWAGA! Kandydaci, u których V LO było szkołą pierwszej preferencji w podstawowym naborze do szkół ponadpodstawowych, nie muszą dostarczać poświadczonej kopii świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.
  • Kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty poświadczoną za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły podstawowej.
  • Zaświadczenie o osiągnięciach ucznia wymienionych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, które umożliwią skorzystanie z dodatkowych uprawnień.

Wzór wniosku