EN DE FR

Szkolny wolontariat włączył się w „Projekt od Czapy”

W ramach akcji wolontariatu szkolnego 22 listopada 2022 roku zostały zorganizowane w szkole warsztaty z dziergania czapek w ramach „Projektu Od Czapy”. Do 9 stycznia br. odbyło się jeszcze kilka spotkań. Podczas warsztatów udało nam wykonać 40 ciepłych czapek, które 11 stycznia br. trafiły do organizatorki „Projektu Od Czapy” – Pani Anny Seredyn. Wszystkie te czapki zostały zrobione własnoręcznie na drutach i szydełku przez uczniów V LO. Dzięki tej akcji wiele osób zaczęło swoją przygodę z szydełkowaniem i bardzo się wkręciło w robótki ręczne. Czapki robione były w domu, szkole czy nawet autobusie. Warsztaty zorganizowała Pani Profesor Anna Banasiak, a koordynatorkami były Alicja Charzyńska i Hanna Trzcińska z kl. 1d z drobną pomocą Zofii Jakubczyk kl. 3c.

Szkolna grupa wolontariuszy planuje włączyć się w większą liczbę takich akcji, ponieważ jest to okazja do produktywnego spędzenia czasu, a jednocześnie podarowania czegoś osobie, która tego potrzebuje.